Prezenty ślubne – co wybrać zamiast kwiatów?

Wybór prezentu ślubnego dziś nie stanowi większego problemu: zdecydowana większość gości weselnych w ramach prezentu decyduje się na podarowanie gotówki lub bonów prezentowych. Ślub wiąże się w końcu z bardzo dużymi kosztami, a gotówka może pokryć część wydatków i podreperować budżet Młodej Pary. Tradycyjnie Młodzi obdarowywani są również kwiatami – jednak coraz częściej proszą oni o inne “drobiazgi”, które wręczone będą wraz z prezentem ślubnym.

Przedstawiamy trzy alternatyw dla wiązanek ślubnych!

1. Kupony na loterię.

Kupony na loterię są często wybierane przez samą Młodą Parę. W cenie kilkudziesięciu złotych (czyli w cenie przeciętnego bukietu kwiatów) możemy kupić dużą ilość losów, które będą podarowane Młodym oraz dostarczą im niecodziennej rozrywki.

2. Alkohol

Wśród wielu rodzajów alkoholi z pewnością znajdziemy taki, w którym gustują przyszli małżonkowie. Możemy wybrać dobre wino, whisky lub owocowy likier. Także pakowanie alkoholu nie sprawi nam większego problemu – w każdej galerii znajdziemy eleganckie torebki prezentowe na butelki.

3. Kosze prezentowe

W wielu marketach dostępne są gotowe kosze z alkoholem i słodkościami. Możemy również sami skomponować prezent wybierając m. in. lokalne przetwory czy oryginalne wyroby tradycyjne. Produkty jednak powinny być dobrej jakości oraz muszą posiadać długą datę przydatności do spożycia.

Pamiętajmy, że prezent powinien sprawić przyjemność przede wszystkim Młodej Parze – to od ich preferencji należy uzależnić wybór upominku, który dołączymy do gotówki.

 

You may also like...