Żelazna dwie zasady mocowania akumulatora, gwarantem prawidłowego jego podłączenia

Ważna kolejność podłączania/ odłączania akumulatora [/b] w trakcie demontażu lub montażu ogniwa samochodowego bardzo ważną rzeczą jest kwestia,,
akumulator podłączenie ,, Tutaj zawsze należy przestrzegać reguł kolejności odłączania i podłączania jego biegunów. Wszystko po to, by uniknąć wszelkich problemów mogących z tego wynikać- z nieprawidłowej kolejności działań.

Mocowanie akumulatora jako żelazna podstawa, jedna z kilku obowiązujących

Mocowanie akumulatora ma także istotne znaczenie.
Aby wyjąć akumulator z auta, najpierw trzeba odłączyć biegun ujemny, czyli, (klemę/ jego klamrę ujemną), od masy pojazdu. Kolejno można już bez obaw odpiąć od akumulatora biegun dodatni (klemę/ klamrę plusową). Wszakże w trakcie montażu baterii postępujemy w odwrotny sposób. Kolejność taka podyktowana jest przez względy bezpieczeństwa w czasie naprawy. Ponieważ w instalacji elektrycznej pojazdu jego masa, czyli nadwozie, karoseria, obejma silnika, pełni funkcję przewodu powrotnego dla większości obwodów elektrycznych zamontowanych w pojedźcie W przypadku kiedy podczas wyjmowania baterii zostaje jako pierwszy odłączony jej biegun ujemny, wówczas podczas odkręcania obejmy bieguna dodatniego -nawet przypadkowe dotknięcie kluczem nadwozia auta nie spowoduje żadnego zwarcie akumulatora. Toteż to mogłoby spowodować jego wybuch a w skrajnych epizodach, nawet i pożar auta.

Odpowiednie mocowanie akumulatora to podstawa

Akumulator w aucie zawsze powinien być sztywno przymocowany, bez możliwości poruszania się ogniwa Inaczej wstrząsy przenoszone przez koła w trakcie jazdy doprowadzić mogą, ale nie muszą: tzw. wypadania masy czynnej z płyt ogniwa. Wtedy, przez to następuje spadek pojemność akumulatora, natomiast w skrajnych momentach prowadzi do jego zwarcia wewnętrznego i awarii ogniwa.

Powszechnie występują dwa rodzaje mocowania akumulatora. Jeden od góry, za pomocą obejmy, drugi od dołu przytrzymujący dolną krawędź obudowy. Ten drugi sposób wymaga nie tylko idealnego umieszczenia baterii na podstawie mocującej (wykonanej w odpowiedni sposób). Oprócz tego należy zadbać też o prawidłowe ustawienie kształtki. Za jej pomocą połączenia rodzaju gwintowego, wywiera ona silny nacisk na krawędź obudowy akumulatora. Tym samym podstawa uniemożliwia obojętnie jaki ruch, obojętnie której części lub całości systemu zasilającego pojazd. Znacznie prostsza jest wykonanie mocowania akumulatora za pomocą górnej obejmy.

 

You may also like...