Kocham krzyżówki

Krzyżówki to ponadczasowy rodzaj gry – zabawny. Bardzo prosty i konkurencyjny nawet dla internetowych gier online. choć był czas gdy wydawało się, że krzyżówki przestaną istnieć czy zostaną jedynie jako hobby starszych dziadków i babć okazuje się, że po krzyżówki sięgają także młodzi i nawet bardzo młodzi ludzie. Dlaczego? Dlatego, że krzyżówki mają swój czar a zarazem są powszechnie dostępne, tanie, mogą być wręcz darmowa. To prosta, wciągająca gra, która pomaga zachować nam aktywny umysł – a ten konieczny jest zawsze.

 

Nawet wtedy gdy mamy tylko kilkanaście lat.
Krzyżówki to świetny sposób na odpoczynek w samotności, poprawę pamięci, koncentracji, skupienia. A nawet podniesienia adrenaliny, gdyż stanowią wyzwanie. I to duże! Bywają krzyżówki skromne, łatwe, ale krzyżówki na bardzo wysokim poziomie, gdzie czasem wręcz musimy szukać pomocy takiej jak pomocnik krzyżówkowicza – czyli rodzaj słownika z najbardziej (lub nie tak bardzo) popularnymi hasłami.
Taki pomocnik czy inaczej mówiąc słownik może być dostępny w formie drukowanej, lecz znaczne lepsze – bo obszerniejsze – są w formie online.

 

You may also like...