Jak zrobić ciastolinę bez gotowania

Jak zrobić ciastolinę bez gotowania?

Czym jest ciastolina?

Ciastolina służy do zabawy i do rozwoju zdolności manualnych. Pod względem struktury przypomina ona zwykłą plastelinę. Ciastolina dla dzieci nie brudzi i rozpuszcza się w wodzie z mydłem. Dlatego rodzice kupują ją częściej i chętniej niż plastelinę. W dodatku ciastolina jest bardzo miękka i bardzo plastyczna. Dlatego stanowi świetną zabawkę dla dzieci.
Niestety sklepowa ciastolina jest dość droga i nie każdemu może podpasować jej skład, dlatego dobrym pomysłem jest przygotowanie jej w domu. Składniki do jej produkcji są bezpieczne dla dzieci i ogólnodostępne. Cały przepis jest bardzo łatwy i niezbyt czasochłonny. Dlatego będą wstanie przygotować go nawet najbardziej zapracowani rodzice. Do tego dobra zabawa jest gwarantowana, a to chyba najważniejsze. Dlatego, drobi rodzicu! Robiąc ciastolinę oszczędzasz pieniądze, robisz coś dobrego dla swojego dziecka, zapewniasz mu kreatywnie i wartościowo spędzony czas oraz wpływasz na rozwój jego zdolności manualnych co w przyszłości może zaprocentować.

Jak zrobić ciastolinę bez gotowania

Składniki:
• 2 szklanki mąki
• 1/2 szklanki soli
• 2 łyżki oliwki lub oleju
• 2 łyżki proszku do pieczenia
• 1,5 szklanki zagotowanej w czajniku wody
• barwnik spożywcze w proszku – dowolne kolory
• puder dla dzieci lub mąka ziemniaczana do posypania

Wykonanie:

Do dużej miski wsypujemy: mąkę, sól i proszek do pieczenia. Następnie wlewamy oliwkę. Zalewamy to zagotowaną wodą i dokładnie mieszamy łyżką, czekając aż masa przestygnie. Po 10 minutach wyrabiamy dokładnie masę. Jej wyrabianie jest jak wyrabianie ciasta-musi w naszych dłoniach stracić swoją lepkość. Ciastolinę dzielimy na tyle kawałków ile chcemy mieć kolorów. W kawałkach naszego ciasta robimy dziurkę i wsypujemy tam szczyptę barwnika. Następnie wlewamy tam 3 krople oliwki dla dzieci i ugniatamy do uzyskania jednolitej masy.
Na sam koniec ciastolinę przekładamy do pojemników.

 

You may also like...