Jak z głową zacząć aktywność fizyczną?

Jeśli przez kilka lub kilkanaście lat nie uprawiałaś / uprawiałeś żadnego sportu, a Twoim tegorocznym postanowieniem noworocznym jest zadbanie o aktywność fizyczną, to musisz pamiętać o bardzo jednej, ale niesamowicie istotnej rzeczy. Długoletnia przerwa nie sprzyja naszym zastanym mięśniom. Jeśli nie chcesz zrobić sobie krzywdy, to nie powinnaś / powinieneś pomyśleć o indywidualnych zajęciach z trenerem personalnym. Czyli zacząć po prostu aktywność fizyczną z głową!

Zajęcia z trenerem personalnym

Trener personalny na pierwszym spotkaniu powinien przeprowadzić z Tobą wywiad. Podczas niego zapyta o na przykład o dolegliwości, których obecnie doświadczasz, o aktualne choroby oraz o Twoje plany związane z aktywnością fizyczną. Za pomocą specjalnej wagi sprawdzi też zwartość tkanki tłuszczowej w Twoim organizmie oraz kilka innych parametrów. Na tej podstawie będzie mógł przygotować dla Ciebie ćwiczenia treningowe.

Jak znaleźć odpowiedniego trenera personalnego ?

Najłatwiej go znaleźć przez Internet. Żeby wyniki wyszukiwania były bardziej szczegółowe i dokładne, to warto w wyszukiwarce dodać nazwę miasta, w którym miałyby się odbywać ćwiczenia. I tak na przykład wystarczy, że wpiszesz trener personalny Garwolin i wyskoczą Tobie wyniki z trenerami, którzy działają na terenie Garwolina. Możesz też znaleźć odpowiednią osobę pytając znajomych. Jeśli sami zaczynali w ten sposób przygodę z aktywnością fizyczną, to z pewnością wiedzą, który trener personalny Garwolin jest najlepszy.

 

You may also like...