Filmy o niespełnionej miłości

Na co dzień wolimy filmy ze szczęśliwym zakończeniem, które podnoszą nas na duchu i sprawiają, że po zakończonym seansie mamy lepszy humor. Niektóre scenariusze jednak nie są tak przewidywalne, a historie o nieszczęśliwej miłości uruchomiają w nas pokłady uczuć, których zwykle nie przeżywamy. W światowej kinematografii mnóstwo jest filmów, które wyciskają łzy, wzruszają i zmuszają nas do refleksji.

Romeo i Julia

“Romeo i Julia” to nie tylko klasyka kina, ale przede wszystkim klasyka dramatopisarstwa i jeden z najpopularniejszych utworów w historii, napisany przez Williama Szekpsira. Dramat został zekranizowany przez Baza Luhrmanna, a włoskie XVI wieku przeniesione do świata gangsterskiego w czasach współczesnych. Zamiast zwaśnionych rodzin, mamy tutaj rywalizujące ze sobą gangi, a rolę Romea wcielił się młodziutki Leonardo DiCaprio. Historia miłości między nim a tytułową Julią to dziś synonim miłości niespełnionej. Przeszkody, które należało pokonać, aby być razem były zbyt potężne, a cała historia kończy się tragicznie dla dwojga zakochanych.

Tajemnica Brokeback Mountain

“Tajemnica Brokeback Mountain” to niezwykła historia o miłości między dwojgiem mężczyzn. Akcja toczy się w latach sześćdziesiątych, gdzie Jack i Ennis znajdują sezonową pracę. Na początku ich relacja pełna jest wzajemnej niechęci, później pojawia się nić porozumienia, a na końcu wielka miłość. Po jakimś czasie każdy z nich podąża swoją drogę, obaj wiążą się z kobietami, ale romans wybucha ponownie po latach, kiedy się spotykają i okazuje się, że nie mogą bez siebie żyć. Homofobia społeczeństwa i brak zrozumienia zakazanej miłości wkrótce doprowadza ich do kolejnego rozstania, a później do tragedii. Niesamowity film został nagrodzony rekordową ilością nagród branżowych dla odtwórców głównych ról i twórców filmu. To najpopularniejszy film o niespełnionej miłości między dwojgiem mężczyzn, który pokazuje, jak trudne jest życie z ukochaną osobą tuż obok, kiedy nie można z nią być i cieszyć się odwzajemnionym uczuciem.

You may also like...