Kiedyś a dziś

Każdy z nas posiada imię. Jest to w pewnym sensie nasza wizytówka. Jednak większość z nas nigdy nie zastanawiała się nad sensem swojego imienia, nad jego pochodzeniem czy od jakich słow nasze imię się wywodzi oraz co to słowo oznacza.
Nasi przodkowie prawdopodobnie wiedzieli na ten temat więcej, gdyż przypisywali imionom magiczną moc i wierzyli, że imię ma wpływ na to jaką osobą będziemy. Ta tradycja nie do końca poszła w zapomnienie, bo w dzisiejszych czasach nadal spotykamy kobiety, które przy okazji wyboru imion dla swoich dzieci, przeglądają fora i strony internetowe, bądź książki ze znaczeniami imion.
Opisy imion to ważna i pomocna rzecz, która według wierzeń naszych pradziadków może mieć rolę w życiu naszych potomków, a przede wszystkim w tym jakimi będą ludźmi, jakie cechy będą posiadać. Ponadto zarówno kiedyś jak i dziś, wiele osób nadaje dzieciom imiona przodków, licząc, że dzięki temu maluch przejmie cechy czyjejś osobowości, czy też pójdzie w jej ślady w kwestii kariery zawodowej.
Poza sferą “magiczną” bywa tak, że interesuje nas historyczne pochodzenie naszego imienia, z jakiego języka pochodzi czy też od jakiego słowa się wywodzi. Interesujące jest również, jacy wielcy ludzie z przeszłości nosili istotne dla nas imiona.
Warto się dowiedzieć i odkryć co kryje się za naszym imieniem!

 

You may also like...