Najsłynniejsze produkcje wytwórni DreamWorks

Swoją działalność prowadzą już nieprzerwanie od ponad 20 lat, a ich animowane filmy zabawiały niejednego z nas w okresie dzieciństwa. Wytwórnia DreamWorks to jeden z największych, tuż obok Pixara, producentów filmów animowanych, które są zazwyczaj skierowane głównie do młodszej widowni, ale nie jeden dorosły może się nieźle przy nich ubawić. Większość z tytułów, o których wspomnimy na pewno kiedyś obiła wam się o uszy – są to klasyki wśród gatunku. Poniżej przedstawiamy najbardziej znane bajki twórców Shreka.

Shrek 1-4

Jedna z ikonicznych, najbardziej rozpoznawalnych postaci, czyli Shrek, to olbrzymi, z pozoru brutalny ogr. Przez wszystkie 4 części możemy oglądać niezliczone, czasem nawet niebezpieczne przygody głównego bohatera, podczas których obserwujemy przemianę z gruboskórnego, skupionego jedynie na samym sobie gbura, aż do kochającego ojca i ceniącego przyjaciół ogra. Filmy o Shreku są jedne z najbardziej lubianych zarówno przez krytyków, jak i widzów. Ciekawa fabuła często doprawiana jest śmiesznymi scenami i żartami, dzięki czemu nikt nie będzie się nudził.

Madagaskar

Kolejny film DreamWork, opowiadający o zwierzętach z klatki znudzonych codziennym życiem w zoo. Udaje im się uciec z dżungli wielkiego miasta i dostać do prawdziwej, nieokiełznanej żadnymi działaniami człowieka wyspy. Tam okazuję się, że życie na wolności wcale nie jest takie łatwe. Głowni bohaterowie borykają się z problemami przetrwania, ale też i swoimi przeciwnościami charakterów. Podobnie jak prawie wszystkie bajki twórców Shreka, Madagaskar szczyci się wieloma, pełnymi humoru scenkami, które rozbawią niejednego dorosłego.

 

You may also like...