Karty klasyczne nadają się do wróżenia

Jakie jest znaczenie kart klasycznych we wróżbach? Czy wróżenie nimi jest gorsze niż talią tarota?

Zwykła talia

Do wielu wróżb klasyczna talia kart jest wystarczająca. Odczytywanie wróżb opiera się o konkretne techniki, których trzeba się nauczyć. Jest to stosunkowo prosty sposób, więc cieszy się sporą popularnością u osób początkujących. Klasyczna talia zawiera 52 karty. Karty numeryczne od dwójki do dziesiątki, figury to walet, dama, król i jest jeszcze as. As może być pierwszą i ostatnią kartą w talii. Tradycyjne kolory to kier, trefl, karo i pik.
Ważną rolę odgrywa stosunek emocjonalny do talii. Najlepiej używać własnej, tę, którą znamy, lubimy.
Jak wygląda wróżenie z kart klasycznych? Najprostszy sposób zakłada wyciągnięcie jednej karty i odczytanie interpretacji. Można również ułożyć je w trzy rzędy, z czego górny symbolizuje przeszłość, środkowy teraźniejszość, natomiast dolny niedaleką przyszłość. W takim przypadku odczytywanie przyszłości wymaga znajomości poszczególnych połączeń kart. Poszczególne kolory mają swoją symbolikę. Kier odpowiada za relacje międzyludzkie, trefl za sprawy związane ze zdrowiem, pik sprawy zawodowe, natomiast karo za finanse.

Najlepsza talia

Nie ma czegoś takiego jak najlepsza talia kart do wróżb. Każdy wybiera taką, która mu odpowiada. Początkujący mogą zacząć właśnie od talii klasycznej, która jest ogólnodostępna w sklepach stacjonarnych i internetowych. Poza tym klasyczną talię kart można wykorzystywać również do gier. W przypadku specjalistycznych kart raczej nie ma takiej możliwości. Odczytywanie znaczenia kart tarota wymaga większej wprawy.

Jak wybrać talię?

Przy wyborze talii warto kierować się naszymi umiejętnościami, a także dostępnością danego rodzaju kart. O ile klasyczne karty łatwo zdobyć, specjalną talię należy kupić w sklepie ezoterycznym. Eksperci od wróżb zwracają uwagę na stosunek emocjonalny do talii kart. Przed zakupem należy potrzymać chwilę talię w dłoni i poczuć z nią więź. Zaufajmy naszej intuicji.

 

You may also like...