Wakacje na Malcie.

Wyjazd wakacyjny

Wielu z nas planuje swoje wakacje na Malcie ze względu na panującą tam pogodę oraz możliwość wypoczynku na plażach. Jest to główny powód, który bierzemy pod uwagę w momencie decydowania o kierunku naszego wyjazdu. Jednak wielu z nas nie jest świadomych tego jak szeroką ofertę turystyczną dla wczasowiczów ma Malta. Wybierając się tam nie musimy tylko leżeć na plaży, opalać się i korzystać z atrakcji nad wodą. Możemy również zobaczyć z bliska wiele ciekawych zabytków, poznać kulturę oraz historię tego państwa. Dziś podpowiemy wam Malta wakacje co warto zobaczyć. W ten sposób będziecie mogli zaplanować jeszcze lepiej swój wakacyjny wyjazd i stworzyć więcej wspaniałych wspomnieć.

Ciekawe miejsca na Malcie

Pierwszym miejscem, które naprawdę warto odwiedzić podróżują do tego kraju jest sama stolica Malty czyli Valletta. Znaleźć tam możemy prawie 300 zabytków z różnych okresów historii. Miasto to znajduje się na światowej liście UNESCO, co świadczy o tym jak atrakcyjnym pod względem kulturalnym jest to miejsce. Kolejna lokalizacja, która przyciąga wielu turystów to Miasto Ciszy – Mdina. Miasteczko to zamieszkuje około 250 osób, panuje tam bardzo spokojna i cicha atmosfera. Polecamy to miejsce wszystkim osobom, które pragną odpoczynku oraz oderwania się od codziennych problemów i zgiełku dużych miast. Fani samochodów powinni na własne oczy zobaczyć Maltańską Kolekcję Klasycznych Samochodów. Na powierzchni około 3000 metrów kwadratowych możemy zobaczyć liczne modele starych aut. Wszystkie pojazdy zostały odrestaurowane i cieszą swoim wyglądem miłośników zabytkowych aut. Osoby, które kochają architekturę sakralną powinny wybrać się również do Kościoła Wniebowzięcia Matki Bożej w Mosta. Znajduje się tam piękna Rotunda, która zachwyca każdego turystę. Warto zobaczyć na własne oczy tą piękną zdobyć ludzkiej kultury.
Jest to tylko kilka przykładowych miejsc, które warto zobaczyć w trakcie wyjazdu na Maltę. Lista atrakcji jest dużo, dużo dłuższa.

You may also like...