Nurkowanie dla każdego!

Nurkowanie jest jedną z najbardziej satysfakcjonujących czynności, jakie możesz robić. Być tam, gdzie niewielu ludzi dociera- to jest kilkadziesiąt stóp poniżej poziomu morza, w otoczeniu wszelkiego rodzaju pięknych morskich stworzeń – to doświadczenie, które chciałbyś przeżywać ciągle od nowa, gdy zaczniesz. Zanim zarezerwujesz swoją pierwszą wyprawę nurkową omówmy kilka rzeczy, aby nurkowanie było jak dotąd najlepszym doświadczeniem.

Niezbędny sprzęt

-Butle nurkowe – jest to prawdopodobnie najważniejszy element na liście kontrolnej każdego nurka. Posiadanie odpowiedniego rodzaju butli nurkowych ma zasadnicze znaczenie dla bezpieczeństwa.
-Urządzenie do kompensacji pływalności – Posiadanie funkcjonalnego urządzenia Scuba BCD jest kluczem do konfiguracji sprzętu.
-Regulator nurkowania – umożliwia nurkowi oddychanie powietrzem i jest nazywane niezależnym podwodnym aparatem oddechowym, lub bardziej znanym jako AKWALUNG.
-Wskaźniki ciśnienia i głębokości
-Płetwy i botki – najlepiej utrzymywać płetwy tak lekkie, jak to możliwe, ponieważ jest to główne źródło napędu pod wodą.
-Maska i fajka – jeśli planujesz wynająć większość swojego sprzętu do nurkowania, sugerujemy zabranie ze sobą jednego przedmiotu. Maska, która jest zbyt duża lub zbyt mała dla Twojej głowy i twarzy, może powodować dyskomfort i rozproszenie uwagi podczas zanurzenia w wodzie. Odwiedź lokalne centrum nurkowe np. GO DIVE.
-Kombinezon i rękawiczki – Kombinezony są zaprojektowane tak, aby wpuszczały wodę do środka, a następnie zatrzymywały ją. Woda zostanie podgrzana przez twoje ciało i zapewni ci ciepło do końca nurkowania. Z drugiej strony rękawiczki utrzymują ciepło dłoni i chronią przed przypadkowym dotknięciem. Niektóre lokalne przepisy zabraniają nurkom noszenia rękawiczek, dlatego przed nurkowaniem sprawdź w centrum nurkowym lub w przewodniku.

Jeśli już masz treningi i lekcje za sobą a sprzęt gotowy do użycia nic cię nie powstrzymuje więc go dive and have fun!

 

You may also like...