Niezwykłe miasto Karak

Jordania to jedno z tych miejsc, które bardzo długo musiało walczyć o zaufanie turystów przerażonych na samą myśl, by zapuszczać się w tereny objęte bezustannymi konfliktami. Na szczęście, od pewnego czasu kraj cieszy się napływem turystów, którzy zdołali już zrozumieć, że państwo jest bezpieczne, a jego zwiedzanie nie wiąże się z żadnym zagrożeniem. Jordania sąsiaduje z Izraelem, Syrią, Irakiem, Palestyną oraz Arabią Saudyjską. Od pewnego czasu sytuacja polityczna jest ustabilizowana, wobec czego nic nie stoi na przeszkodzie, by wyruszyć w niezapomnianą podróż i na własnej skórze przekonać się o pięknie tego miejsca. Co warto zobaczyć w Jordanii?

Skalne miasto

Petra to jedno z tych miejsc, które niemal zawsze znajduje się na liście miejsc do odwiedzenia. Nic w tym dziwnego, bo ta historyczna kraina stała się poniekąd wizytówką całego kraju i jego najważniejszą atrakcją turystyczną. To skalne miasto, które powstało z inicjatywy Natabejczyków, czyli ludu, który przez wiele lat prowadził koczowniczy tryb życia. Sytuacja nagle uległa zmianie i w związku z tym Natabejczycy postanowili wbrew niesprzyjającym warunkom stworzyć miasto. Otaczające skały były jedynym kruszcem, z którego można było coś zbudować, choć brak doświadczenia sprawił, że Natabejczycy robili to poniekąd według własnego uznania. Historycy uważają, że wzorowali się na starożytnych budowlach, ale jednak postanowili wykuć miasto w skale, co przyniosło zaskakujący rezultat. Zaliczana jest to siedmiu nowych cudów świata.

Karak

Karak Jordania to kolejne miejsce, do którego warto się udać, zwiedzając Jordanię. Miasto ważne również z perspektywy biblijnej i dla chrześcijan mające znaczenie historyczne. Usytuowane w zachodniej części kraju stanowi świadectwo historycznych zdarzeń. Niezwykłe wrażenie robi lokalizacja miasta, ponieważ znajduje się na wzniesieniu i jednocześnie jest otoczone solidnym obronnym murem. Uważa się, że miasto jest w rzeczywistości miejscem, które w Biblii funkcjonuje pod nazwą Kir-Chareszet. A wobec było stolicą historycznej krainy Moab, która została podbita przez wojska Dawida. Z całą pewnością jest to miejsce, które posiada swoją unikatową aurę. Historia jest tutaj niemal namacalna. Najważniejszym punktem Karaku jest zamek krzyżowców, które przez długie lata był jedną z najistotniejszych twierdz obronnych należących do Królestwa Jerozolimskiego.

You may also like...