Poznaj faunę z całego świata!

Ogrody zoologiczne zoowpolsce.pl stanowią atrakcję turystyczną w wielu miejscach na świecie. Wizyta w zoo sprawdza się podczas rodzinnych wypadów, jako randka, ale także jest to świetne miejsce dla każdego, kto po prostu pragnie poobcować z naturą.

Czerpiąc z wiedzy historycznej

Już w starożytności, władcy potęg mieli swoje kolekcje zwierząt. Im bliżej współczesności, tym więcej powstawało takich prywatnych zbiorów, jednakże nie były one dostępne zwiedzającym. Z biegiem czasu zaczęła się jednak odmieniać rola tego typu miejsc, które zaczęto tworzyć w celach naukowych i powoli dopuszczano pierwszych zwiedzających. Naukowcy mogli spokojnie obserwować i prowadzić badania, bez podejmowania ryzykownych wypraw, a zwykli ludzie mieli okazję zobaczyć zwierzęta, których w innym wypadku nie mieliby szansy zobaczyć na oczy. Takie ogrody zoologiczne jakie znamy dziś, zaczęły powstawać w XVIII, a ich rozkwit nastąpił w wieku XIX.

Baw się dobrze, jak na turystę przystało

Wizyta w zoo, niekoniecznie musi ograniczać się jedynie do zobaczenia wszystkich występujących w danym miejscu gatunków, co i tak już samo w sobie stanowi nie lada atrakcję. Personel ogrodu zoologicznego dba o bogatą listę oferowanych atrakcji. Ogrody zoologiczne są świetnym miejscem na poszerzenie swojej wiedzy o różnych gatunkach zwierząt. Wiele placówek tego typu oferuje zwiedzającym ścieżki tematyczne i edukacyjne, a także w ofertach zaczynają się pojawiać gry terenowe. Niezapomniane chwile przeżywamy również podczas oglądania karmienia lwów, czy prysznica słonia. Jeśli dobrze trafimy, może uda nam się nawet pojeździć na kucyku. Właściciele ogrodów zoologicznych nie zapominają oczywiście o najmłodszych, którym są przygotowane dodatkowe atrakcje, choćby place zabaw, czy udogodnienia w postaci wózków.

Przepraszam pana, którędy do zoo?

Gdzie konkretnie czekają na nas egzotyczne zwierzęta i te wszystkie wymienione atrakcje? W Polsce mamy około 20 takich miejsc (nie wliczając mniejszych, prywatnych). Najbardziej popularne ogrody zoologiczne znajdują się m.in. w: Warszawie, Wrocławiu, Poznaniu oraz Zamościu.

Odwiedź zoo, jeśli nigdy w żadnym nie byłeś, a później powracaj regularnie i obserwuj jak rozwijają się zwierzęta oraz jak zmienia się otoczenie wokół nich. W ogrodach zoologicznych można bardzo łatwo się zakochać. Daj szansę temu uczuciu!

You may also like...