Góry zaczynają się w Myślenicach

Kochamy i podziwiamy polskie góry. Mamy ich całkiem sporo. Od tych niskich, malowniczych, przeplatanych urokliwymi polanami, po te wysokie, strome i srogie, otwarte na odważnych i rządnych przygód turystów.
Biorąc pod uwagę południe Polski, góry zaczynają się w Myślenicach. To Myślenice góry otwierają drogę do Beskidów. Od tego miejsca mamy już stopniowo coraz więcej do wyboru.

Jakie góry w Myślenicach?

W Beskidzie Makowskim mamy do wyboru ciekawe szlaki górskie na Uklejną i Chełm. Beskid jest dosyć niski, w związku z czym wyprawy na te szczyty nie stanowią wyzwania. Trasa jest raczej spacerowa, dogodna dla całej rodziny. Dodatkowo, docierając na szczyt góry Chełm można przyjemnie spędzić czas w ośrodku turystycznym lub podziwiać okolicę z wieży widokowej. Restauracje, trasy rowerowe oraz tym podobne atrakcje zapewniają zajęcie na cały dzień. W dodatku dla całej rodziny, od dziadków, po dzieci.
Uklejna natomiast w większości otacza się dzikim krajobrazem, dzięki czemu jest bardziej interesująca dla amatorów ciszy i natury w jej czystej postaci. Trasa również jest nieco inna, być może trochę trudniejsza do pokonania, jednak nadal krótka i dostępna dla każdego. Drogą można napotkać mały, ciekawy kopiec usypany na cześć Papieża Jana Pawła II. Jest to przyjemne miejsce na odpoczynek podczas trasy.
Obydwie myślenickie góry są bardzo popularne. Dzięki temu, że znajdują się w bliskiej odległości od zabudowań miasta cieszą się wyjątkową weekendową i popołudniową popularnością.

 

You may also like...