Legionowo – 3 parafie

Legionowo może poszczycić się trzema parafiami:
– Parafia Matki Bożej Fatimskiej,
– Parafia Miłosierdzia Bożego,
– Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

Parafia Matki Bożej Fatimskiej to najmłodsza z trzech parafii w Legionowie. Powstała w 1996 roku, obecnie odgrywa ważną rolę w życiu najmłodszych. Regularnie odbywają się tutaj nabożeństwa skierowane przede wszystkim do dzieci (roraty, różaniec), a w każdą niedzielę – msze święte dla nich. Ponadto parafia organizuje kolonie oraz jednodniowe wycieczki, zaprasza dzieci i młodzież do świetlicy parafialnej oraz na boisko.

Parafia Miłosierdzia Bożego istnieje od 1984 roku. Do terenu parafii przynależy zabytkowy zespół willowo-parkowy „Kozłówka” oraz kompleks koszarowy garnizonu carskiego z przełomu XIX i XX wieku, gdzie obecnie znajduje się filia Caritas Diecezji Warszawsko-Praskiej.

Parafia Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa powstała w roku 1991. Wtedy to rozpoczęto budowę kościoła i domu parafialnego. Parafianie sami zadecydowali o wyglądzie, sylwetce i stylu architektonicznym przyszłej świątyni. Sami też pracowali przez kilka lat, dofinansowując budowę oraz czekając na wynagrodzenie z tytułu pracy po kilka miesięcy. Tym bardziej parafia jest im bliska, ponieważ powstała dzięki ich ofiarności.

Parafie Legionowo są stosunkowo młode, niemniej niezwykle ważne dla wiernych. To tutaj przychodzą zbłąkane Owieczki Boże w poszukiwaniu swojego ukojenia.

 

You may also like...