Co jest zawarte w cenie?

Jeśli spedycja, która zarządza międzynarodową przesyłką- podaje stawkę, która wydaje się zbyt dobra, aby mogła być prawdziwa, należy się nad tym zastanowić. Ważne jest, aby zrozumieć koszty i opłaty zawarte w kosztorysie wysyłki od spedytora. Najprostsze koszty do zrozumienia to te związane z rodzajem ładunku.

 
Jeśli twój produkt jest łatwo psujący się, wielkogabarytowy lub niebezpieczny i wymaga specjalnego pojemnika lub ostrożnego obchodzenia się, oczywiście będzie kosztować więcej.
Waga przesyłki jest równie ważna, ponieważ może określić ciężar podlegający opłacie.
Koszt wysyłki ładunku jest określany poprzez porównanie faktycznej masy i masy objętościowej. Większy z nich to ten, który służy do ustalenia wysokości opłaty. Jeśli twoje towary są lekkie, ale zajmują dużo miejsca, wysyłanie ich może być droższe niż coś bardzo ciężkiego, ale mniejszego.

 
Koszt przewoźnika to koszt związany z wysłaniem przesyłki drogą lądową, morską lub powietrzną i przeniesieniem jej do portu docelowego. Na ten koszt wpływają dwa czynniki: przebyty dystans i popularność trasy
Przebyty dystans ma oczywisty wpływ, ponieważ wysyłanie czegoś dalej jest bardziej kosztowne niż wysyłanie go do pobliskiego miejsca. Ale trasy, które są częściej podróżowane, są zwykle tańsze niż trasy mniej popularne. W takich przypadkach dalsze wysyłanie towarów może być tańsze.
Prawie każdy spedytor dokładnie wie, jakie dokumenty należy dołączyć do przesyłki, a opłaty za dokumentację są zawsze uwzględnione w ramach początkowej wyceny. Jeśli twoje towary wymagają specjalnych dokumentów, koszty spedycji będą większe.

 
Wszyscy przewoźnicy są zobowiązani do posiadania ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej, ale Twoja przesyłka jest narażona na ryzyko, jeśli nie ma dodatkowej ochrony. Spedytorzy wiedzą o tym, a niektórzy są tak niechętni kontrowersji, że zawierają dodatkowe ubezpieczenie jako część stawki, aby uniknąć późniejszych sporów. Możesz też wykupić ubezpieczenie ładunku od zewnętrznego ubezpieczyciela, jeśli spedytor go nie oferuje.
Należy pamiętać, że wyższe opłaty administracyjne niekoniecznie korelują z wyższym poziomem usług. Dodatkowe koszty mogą pojawić się w dowolnym momencie procesu wysyłki, czy to przed, w trakcie, a nawet po głównym transporcie.
Jeżeli interesuję Cię spedycja międzynarodowa cennik nie jest do końca taki oczywisty. Nie ma gotowego cenniku dla spedycji, a zatem określenie kosztu jaki poniesiesz nie jest proste.
Jest tak, ponieważ istnieją dosłownie dziesiątki zmiennych, które służą do obliczania kosztów usługi spedycji. Niektórzy spedytorzy uwzględniają pewne koszty z góry, podczas gdy inni oferują je jako dodatkową opcję. Inni mogą w ogóle nie oferować określonych usług.
Dlatego ważne jest, aby zadawać właściwe pytania. Zamiast pytać o opłaty spedytora, zapytaj o to, co otrzymujesz w ramach wyceny.

You may also like...