Gry pierwszoosobowe mają swój urok

Na rynku jest wiele typów gier, które dostarczają rozrywki. Jednym z takich rozwiązań jest akcja widziana oczami naszego bohatera. W zdecydowanej większości przypadków pierwszoosobowa perspektywa gry sprawdza się najlepiej w grach akcji, strzelaninach czy symulatorach. Dzięki temu zabiegowi każdy gracz może znacznie lepiej wczuć się w postać bohatera z gry. Większość tego rodzaj gier posiada niezwykle mocno rozwinięte i przede wszystkim bardzo wydajne silniki graficzne, które to gwarantują niezwykły realizm i dbałość o detale.

Na rynku mamy sporo tego rodzaju gier akcji w opisanym powyżej stylu niezmiernie ciekawa jest gra the Heat of War. Jest to tytuł, który skupia się na rozgrywce w czasie II WŚ, a precyzyjniej rzecz ujmując mamy za zadanie brać udział w walkach o wyspę Iwo Jima. Akcja gry zaczyna się desantem na wspomnianą wyspę. Jej strategiczna rola polegała na tym, że stacjonował tam japoński garnizon mający do swojej dyspozycji duże ilości ciężkiego sprzętu. Walki były tam naprawdę ciężkie i w samym ich epicentrum włączamy się do gry. W rozgrywce przychodzi nam wcielić się w postać szeregowca. Gra polega na przebrnięciu przez dziesięć misji.

Nie tylko w pojedynkę

Twórcy gry wiernie odwzorowali uzbrojenie z tamtego okresu wieloosobowy, stał na naprawdę wysokim poziomie. W tym trybie rozgrywka odbywa się na podzielonym ekranie i można grać w nią z trzema towarzyszami. W przypadku trybu online ilość graczy wzrasta do szesnastu.

Ogólnie rzecz ujmując the Heat of War to świetna dawka rozrywki osadzona w realnych wydarzeniach historycznych. Do tego gra nie kosztuje obecne zbyt dużo, a zatem każdy może sobie na nią pozwolić.

 

You may also like...