Devon Rex, rasa powstała na bazie innych odmian

Devon Rex, wprost z angielskich salonów.

Niniejszy artykuł zostanie poświęcony rasie kota o nazwie Devon Rex. Rasa ta różni się od zwykłego kota dachowca. Ma on krótką sierść, szczupłą posturę oraz długie szpiczaste uszy. Znany dopiero od 60 lat, góruje na salonach angielskich.
Rasa ta powstała na korzeniach innych ras, połączonych ze sobą. Nie jest to groźna rasa kota. Kot ten ma łagodny charakter, bardzo dobre rozwiązanie dla dzieci. Jak pies tak i ta rasa kota może być prowadzana na smyczy. W ten sposób wiadomo, że kot nie ucieknie. A zwłaszcza jeśli nie chcemy potomków tego zwierzęcia. I kotkę można poddać zabiegowi u weterynarza, by uniknąć niechcianych miotów.

Devon Rex, oferowany w ogłoszeniach internetowych.

Devon Rex dostępny w sprzedaży nie tylko w Anglii, ale i również w Polsce. Na stronach internetowych znajdziemy mnóstwo ogłoszeń związanych z tą rasą kota. Oprócz sprzedaży może pojawić się ogłoszenie devon rex oddam w dobre ręce.
Rasa ta nie należy do najtańszych, waha się w granicach kilku tysięcy złotych. Inteligentny kot o oryginalnym wyglądzie. Wpada on on w różne barwy od bieli aż po czerń. Jak i futerko tak i kolor oczu wpada w kilka kolorów, na przykład, żółte, albo niebieskie. Niektóre gatunki tej odmiany mają widocznie pomarszczoną skórę na szyi, łapkach oraz grzbiecie.
Reasumując, rasa devon rex powstała na bazie różnych gatunków, które niechcący rozmnożyły się. Rasa powstała dzięki bogatej wiedzy o kotach i ich poszanowaniu.

 

You may also like...