Nie taki groźny pies

Każdy stwór ma swojego amatora. Tak jest również w przypadku tych psów. O jakich mowa?

Pitbulle

Pitbulle to psy, które u wielu osób po prostu budzą respekt. Nie są psami które na pierwszy rzut oka mogą wyglądać niegroźnie i łagodnie. Psy te są dość specyficzne, ale jednak mają też wielu swoich zwolenników. W końcu są to też zwierzęta, które czują i potrzebują opieki. Mogą żyć średnio od około ośmiu do nawet piętnastu lat. Są to przede wszystkim psy bardzo odważne. Poza tym odznaczają się wysokim poziomem inteligencji. Zarówno samce, jak i samice ważą średnio około trzydziestu kilogramów, chociaż samice są zazwyczaj troszeczkę lżejsze. Mogą mieć bardzo różną barwę – zarówno czarną, jaki płową czy rudą. Ale również wiele innych.

Skąd go wziąć?

Jeśli jesteśmy zainteresowani adopcją takiego psa to możemy poszukać ogłoszeń w internecie. Pitbulle do oddania są tam ogłaszane dosyć często. Mamy więc duże prawdopodobieństwo, że znajdziemy takie ogłoszenie i będziemy mogli zająć się właśnie takim psem. Możemy także szukać ich w schroniskach czy hodowlach, ale chyba tak jest najprościej.
Pitbulle to bardzo przyjazne psy i nie ma powodu, aby się ich obawiać. One tak samo potrzebują opieki i czułości. Każde żywe zwierze chce, aby się nim zainteresować. Pod tym względem zachowują się podobnie do ludzi. Próbują zwrócić na siebie naszą uwagę.
Adopcja może być świetnym rozwiązaniem, ponieważ po prostu zapewnimy nowy dom potrzebującemu psiakowi, który odwdzięczy nam się zapewne swoją przyjaźnią.

 

You may also like...